Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Cvičení JE Dukovany

Cvičení JE DukovanyDatum konání:
15.5.2019

Vážení občané,

dovolte abychom vás informovali o plánovaném mimořádném cvičení Jaderné elektrárny Dukovany, které se uskuteční ve středu 15.5.2019 ve 14 hodin.

Po sérii několikaletého procvičování provozních událostí bude cvičení mimořádně zaměřeno na koordinaci a procvičení postupů zasahujících jednotek hasičů a na ověření znalosti a chování personálu elektrárny při požáru administrativní budovy, která se nachází uvnitř areálu jaderné elektrárny.

V rámci cvičení bude nařízena evakuace objektu, při které bude také využita moderní zásahová technika hasičů elektrárny včetně nového zásahového systému GINA, který používají i mezinárodní složky a organizace OSN a mezinárodní humanitární organizace. S ohledem na rozsah cvičení budou k zásahu přivolány jednotky hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje i Kraje Vysočina, které budou přijíždět z Ivančic, Moravského Krumlova, Hrotovic i Třebíče se zapnutou světelnou i zvukovou výstražnou signalizací. V okolí tedy může být zaznamenán větší pohyb zasahujících vozidel, proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

O konání tohoto cvičení budeme zítra dopoledne, v den konání cvičení, informovat zaregistrované občany i prostřednictvím komunikačního systému JE Dukovany, formou SMS nebo e-mailové zprávy.

Děkujeme za pochopení.